Újrapapír hét a Fáy Óvodában!

A fenntarthatóság és a környezettudatos nevelés, a mindennapjaink része óvodai életünknek. Ezt vesszük alapul ünnepeinknél és Zöld jeles napjaink megünneplésénél is!

Az újrapapír napja március 1., és az ezt megelőző héten igyekeztünk óvodánkban egy papír újrahasznosítás hetét tartani, képviselni. Mind az otthonról hozott feleslegessé, vált papírtermékeket szívesen fogadtunk és használtuk fel, majd alkottunk belőlük, mind pedig az óvodánkban talált, meglelt, vagy már felhasznált, de feleslegessé vált papírtermékeket hasznosítottuk!

Nagy élmény volt a gyermekek számára, ezek felkutatása , gyűjtése is, majd mindezt egy mese keretei közé szerveztük. A Vajaspánkó c. mese feldolgozásába kezdtünk, melynek meseszereplőit mind újrahasznosításra váró papírból készítettük. majd ezekkel az elkészült produktumokkal el is játszottuk, bemutattuk mindezt!

Volt, aki ékszereket gyártott, volt, aki gyümölcstartó kosarat, s rengeteg otthonról hozott , otthon készült alkotást hozott, melyből egy kiállítást szerveztünk óvodánkban!