Székhely Óvoda

Kapcsolat

Cím:

8500 Pápa, Huszár lakótelep 33.

Központi telefonszám:

Tagóvoda-vezető:

Somlai Nikolett Rózsa
+36 70 671 0328

Bemutatkozás

Múltunk

Óvodánk Pápa központjában, a Huszár lakótelepen, jól megközelíthető helyen található. Az intézményünk jelenlegi épületében 1986 óta működik óvoda. 2000-ig a Magyar Honvédség, attól kezdve a városi önkormányzat üzemelteti óvodánkat. Nagyobb szervezeti változás 2003-ban következett be, amikor az óvodai körzetek összevonásával létrejött a Pápai Városi Óvodák intézménye. Az intézmény 10 tagóvodából állt akkor, melyek közül egy székhely óvodaként működött.

2017-ben a tagóvodák száma 9 lett. 2018-ban újabb változás következett az óvodánk életében. A Huszár ltp.-i Óvoda egy sikeres pályázatnak köszönhetően egy újabb csoporttal bővült, jelentős felújításon esett át és az intézményvezetés is ide költözött. Ezáltal óvodánk lett a székhely Óvoda. 2021-ben a tagóvodák száma 8 lett.

Jelenünk

138 férőhelyes, hét csoportos óvodánk 3303 m2 területen helyezkedik el, ebből az óvoda épülete: 1160 m2.

Csoportjaink: Mackó, Süni, Csigabiga, Pillangó, Katica, Nyuszi és Méhecske. Hat csoportszoba alapterülete egyenként 50 m², a hetedik kis létszámú csoport befogadására alkalmas. Minden teremhez tartozik egy mosdó, egy öltöző. Csoportszobáink tágasak, világosak, hangulatosak. Esztétikus, otthonos berendezésük jól szolgálja a gyermekek kényelmét, nyugodt játék- és egyéb tevékenységét.

Tornatermünk 79 m2-es, jól felszerelt, nemcsak a testi nevelés, a gyermekek változatos mozgástevékenységének kiváló helyszíne, de egyben ünnepélyeink és rendezvényeink színtere is.

Sikeres pályázat után 2020. őszén átvehettük az Ovisportpályánkat az udvar hátsó részén, mely változatos mozgásfejlesztésre ad lehetőséget. Udvarunk jól felszerelt, rendezett. Terebélyes, sok éves fák övezik az udvart, amelyek árnyékos helyet biztosítanak a nyári meleg napokon is. Minden évszakban alkalmas a gyermekek játéktevékenységére. Korszerű, EU szabványoknak megfelelő, mozgásfejlesztő játékokkal rendelkezünk, melyek 2021-ben további játékokkal bővültek.

Fejlesztőszobánk kiváló lehetőséget biztosít a logopédus és gyógypedagógus szakemberek számára az egyéni és mikro csoportos terápia megvalósítására. Óvodánkban szakképzett óvodapedagógusok foglalkoznak a gyermekekkel, munkájukat pedagógiai asszisztensek, dajkák segítik. Az alkalmazotti közösséget karbantartó teszi teljessé.

2019-ben elnyertük a Madárbarát kert pályázatot.

Nevelési elveink

Nevelésünk során központi helyet kap a játék, a környezeti nevelés, néphagyományunk éltetése és a művészeti nevelés. Célunk, hogy az óvodás évek alatt megalapozzuk a gyermekek környezethez és természethez való pozitív, ápoló, védelmező, környezettudatos magatartását. A fenntarthatóságra nevelés hangsúlyosságot kap a gyermekek mindennapjaiban, mely a madarak gondozásában, a Lépen-nyomon madarász programhoz való kapcsolódással, veteményes kiskertek ápolásával, szelektív hulladékgyűjtéssel, kirándulásokkal, közös óvodai projektekkel is megerősítjük. Kiemelten fontosnak tarjuk a néphagyományokra épülő, évszakokhoz köthető jeles, valamint a természet és a környezet óvását segítő zöld jeles napok megünneplését, megtartását. A művészeti nevelés területén a népmesék, mesék, a zene, az ének, a tánc és a kézműves technikák alkalmazásával szeretnénk a gyermekek esztétikai, a szépség iránti érzékét minél több oldalról fejleszteni, értéket és élményt biztosítani a számukra. Ehhez a munkánkhoz külső partnereket is meghívunk, segítségül kérünk (zeneiskola, előadóművészek).

Óvodánkban a Mackó és a Nyuszi csoportban várja a gyerekeket Kerekítő manó.

Mazsola tehetséggondozó Műhelyünk várja a kiemelkedő tehetségű gyermekeket, ahol a mese, a fejlesztő játékok és az IKT eszközök alkalmazása is helyet kap. A „Szóraka” népi gyermekjátékok és tánc foglalkozások is a gyermekek örömét és fejlődését segítik. Feladatunk a hagyományos értékek átadása, biztonságos, szeretetteljes légkör kialakítása, a gyermeki személyiség tiszteletben tartása, elfogadása és a gyermek természetes kíváncsiságának kielégítése sokféle, változatos tevékenységen keresztül.

Különös gondot fordítunk a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek nevelésére, személyiségfejlesztésére. Fontosnak tartjuk, hogy változatos, sokszínű tevékenységek, játékok révén biztosítsuk a fejlődésükhöz szükséges lehetőségeket. Óvodánkban a másságot elfogadó, inkluzív óvodai környezet megteremtésével hatékonyan segítjük a gyermekek beilleszkedését, fejlődését.

Meggyőződésünk, hogy a családokkal együttműködve lehet igazán kiegyensúlyozott, boldog, érdeklődő, a világra nyitott gyermekeket nevelni.

Oktatási Hivatal Bázisintézménye 2023-2026.

Székhely Óvodánk 2023-ban adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton – a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján – az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Pápai Városi Óvodák Székhely Óvodáját érdemesnek ítélte  Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jógyakorlat eredményesen működik tagóvoda-vezető által kijelölt pedagógusok közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jógyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

  • Platánfák titkos ösvénye és a Károgi és Kurrogi meseösvény – játékos érzékenyítés a fenntartható fejlődésért
  • Erdei ösvényeken -tehetséggondozó program – Játékos érzékenyítés a fenntartható fejlődésért
  • Mazsola tehetséggondozó műhely
  • „Hol volt, hol nem volt…” meseösvény
  • Óvom – védem – teszem – Zöld jeles napok
  • Hangolódó

Kapcsolattartó: Somlai Nikolett Rózsa
Telefonszám: +36 70 671 0328
E-mail cím: huszarovoda@gmail.com

Alapítvány

Óvodánkban alapítvány működik

Alapítványunk neve: Biga-csiga Óvodáért Alapítvány Címe. 8500 Pápa, Huszár ltp.

Célja: Az óvoda tárgyi felszerelésének gyarapítása, csoportszobai, udvari játékszerek, foglalkozási eszközök vásárlása, kirándulások, kulturális rendezvények látogatása, óvodai ünnepek fedezése.

Az alapítvány adószáma: 18917011-1-19 Az alapítvány számlaszáma: 73200196-11202141

A Pedagógia Programunk a Pápai Városi Óvodák dokumentuma, mely a következő linken megtalálható:

„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben. Néhány magasabbra tud repülni,
mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanád össze
őket? Mindegyik különleges, mindegyik gyönyörű.”

Galéria

Munkatársak

 

Tagintézmény-igazgatóSomlai Nikolett Rózsa, óvodapedagógus diploma, közoktatás-vezetői szakvizsga, gyermektánc oktató

Kőműves Piroska, óvodapedagógus

Némethné Bolla Tímea, pedagógiai asszisztens

Baloghné Pálfi Anett, óvodapedagógus, drámapedagógus szakvizsga, DiabMentor

Berecz Józsefné, dajka

Császárné Gulyás Andrea, óvodapedagógus diploma

Némethné Horváth Tímea, óvodapedagógus diploma

Major Zsuzsánna, pedagógiai asszisztens

Lászlóné Kósa Mariann, dajka

Martonné Csurgai Ildikó, óvodapedagógus diploma

Németh Szabina, pedagógiai asszisztens

Fekete Adrienn, dajka

Cserné Kerekes Krisztina, óvodapedagógus, fejlesztőpedagógus szakvizsga

Horváth Alexandra, pedagógiai asszisztens

Ferenczy Felícia, pedagógiai asszisztens

Király Felícia, dajka

Bolláné Bódi Piroska, óvodapedagógus,fejlesztőpedagógus szakvizsga

Nagy-Kovács Edina, pedagógiai asszisztens

Gancz Judit, dajka

Somlai Nikolett, óvodapedagógus

Bandiné Fodor Evelin, pedagógiai asszisztens

Raffai Zsanett, pedagógiai asszisztens

Keresztes Istvánné, dajka

Gyulányi Andrea, óvodapedagógus, közoktatás vezetői szakvizsga

Bódai Boglárka, pedagógiai asszisztens

Borsó Boglárka, dajka

KonyhásLőwingerné Jandó Judit dajka
KarbantartóMógor Péter
GyógypedagógusRuzsás Orsolya
LogopédusBálint Katalin