Tagóvoda – Fáy András lakótelepi

Cím:

8500 Pápa, Szövetkezet u. 36/a.

Központi telefonszám:

Tagóvoda-vezető:

Kapcsándiné Nyulasi Laura (+36 30 269 2553)

Bemutatkozás

Kertes környezetben található öt csoportos óvodánk a Fáy András Lakótelep vonzáskörzetében helyezkedik el. Udvarunk füvesített, a mai elvárásoknak megfelelően gazdag játéktevékenységre nyújt lehetőséget, alkalmas az óvodások mozgásigényének sokoldalú kielégítésére, különböző mozgásos játékok, közös óvodai rendezvények lebonyolítására. Fáival, virágzó cserjéivel, örökzöldjeivel egész évben biztosítja a környezet megismeréséhez is a közvetlen tapasztalatszerzési lehetőségeket.

Múltunk

Óvodánk 1978. február elsején 4 csoporttal nyitotta meg kapuit, az akkori 12 .sz óvodai körzet néven. A későbbiekben felvette a Fáy András lakótelepi óvoda nevet.

Jelenünk

Férőhelyünk száma jelenleg 125 fő , 5 vegyes életkorú csoporttal működünk. Csoportszobáink otthonosak, jól felszereltek. Csoportjainkat virágnevekkel jelöltük: Galagonya, Napraforgó, Kamilla, Bodza, Levendula.
Törekszünk a belső és külső környezet esztétikus rendjének, harmóniájának megteremtésére. Minden csoporthoz külön mosdó, öltöző helyiség tartozik, emellett tornaszoba, logopédiai foglalkoztató is szolgálja a gyerekek fejlődését, kényelmét, komfortérzetét.

Pápa Város Önkormányzata, mint fenntartó a SAC/C 17 NATO program megvalósítása kapcsán Pápára érkező családok óvodás korú gyermekeinek ellátására jelölte ki a Fáy András Lakótelepi Tagóvodát. A programban 12 nemzet vesz részt. Az érkező gyermekek több nemzetet képviselnek, a magyar gyermekek mellett, ebből kifolyólag az angol és a magyar nyelvet tehát részben anyanyelvként használják a gyermekek, részben pedig idegen nyelvként próbálkozhatnak meg az elsajátításával. Jelenleg egy csoportunkban valósul meg a magyar- angol kétnyelvű nevelési program.
A nevelő oktató munkát gyermekszerető, nyitott, jól képzett, innovatív beállítódású óvodapedagógusok, illetve pedagógiai asszisztensek látják el.

Nevelési elveink

A szülőktől távol töltött órákban meleg, érzelmi biztonságot nyújtó légkört teremtünk a gyerekek számára. Arra törekszünk, hogy a hozzánk járó gyermekeket szeretetben, érzelmi biztonságban, szabad, nyugodt légkörben, sok-sok élménnyel gazdagítva neveljük. Mozgásra, levegőzésre, a környezet megismerésére minden évszakban nagy gondot fordítunk.
Minden pedagógiai törekvésünk azt szolgálja, hogy a gyerekek jól érezzék magukat nálunk, legyenek nyitottak motiváltak, jól kommunikáljanak, fejlődjenek képességeik és személyiségük, valamint az óvodás időszak végére testi, lelki, szellemi, erkölcsi és szociálistéren egyaránt alkalmassá váljanak az iskolai élet sikeres megkezdésére. A nevelés egész folyamatában komplexitásra törekszünk, meghatározó szerepet szánunk a játéknak, az anyanyelvnek és a környezet megismerésének. Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a gyerekek kellő mennyiségű és minőségű mozgásra kapjanak lehetőséget. A mindennapos játékos átmozgató mozgások mellett, sokszínű mozgásfejlesztő eszközöket biztosítunk számukra.

Jelenleg 2 tehetségműhelyben folyik a gyermekek fejlesztése:
– Mocorgó tehetségműhely: mozgásfejlesztés mozgáskotta módszerrel
– Napsugárjóga tehetségműhely

A családokkal való együttműködést pedagógiai munkánk sikeressége szempontjából nagyon meghatározónak tartjuk.  Óvodánk Zöld Óvoda, így a mindennapokban is megvalósul a Zöld Óvoda kritériumrendszerének megfelelő működés.

A nevelőtestület által létrehozott „Óvodás Gyermekeinkért Alapítványunk szintén az otthonos terek, jó körülmények, fejlesztő környezetet kialakítását hivatott támogatni.

Adószáma: 18913952-1-19
Számlaszáma: 73200196- 11202969, a melyet a Kinizsi Bank Zrt kezel.

Tagintézmény-igazgatóKapcsándiné Nyulasi Laura, óvodapedagógus diploma

Nagy Rebeka, angol specializációs óvodapedagógus

Szedlák Fanni, angol specializációs óvodapedagógus, sport-és rekreációszervező diploma

Harasztiáné Pál Emma, dajka