Tagóvoda – Nátuskerti

Cím:

8500 Pápa, Radnóti u. 12.

Központi telefonszám:

Tagóvoda-vezető:

Geszti Dóra (+36 30 526 3785)

Bemutatkozás

Belvároshoz közeli óvodánk csendes, barátságos környezetben található. A nagy fák árnyékolta tágas udvar sok játékával, Sport pályájával kínál optimális lehetőségeket a szabad mozgásra, a változatos gyermeki tevékenységre.

A múlt…..
1974. január 28 –án négy csoporttal 100 kisgyermek számára biztosított férőhellyel megnyitotta kapuit a 8. sz Beke utcai óvoda. A földrajzi hagyományokat követve 1991 –ben a Nátuskerti Óvoda elnevezést kapta az intézmény.

…..és a jelen.
Férőhelyünk száma jelenleg is 100 fő, 4 vegyes életkorú gyermekcsoporttal működünk, melyben a gyermekeket esztétikus, barátságos környezetben tudjuk fogadni. A csoportokat virágnevekkel jelöljük: Harangvirág, Búzavirág, Tulipán, Margaréta. Csoportszobáink és a hozzájuk tartozó helyiségek világosak, esztétikusan berendezettek. Gazdag, színes, ötletes dekorációkkal, az aktuális évszakhoz, népszokásokhoz, hagyományokhoz, ünnepekhez igazodva tesszük szebbé óvodai környezetünket.

2022. szeptemberétől a Harangvirág csoportban német nemzetiségi óvodai nevelés folyik. A német nemzetiségi óvodai nevelés célja a német nemzetiségi hagyományok őrzése, a kultúra és hagyományok átörökítése, a német nyelv iránti érdeklődés felkeltése, nyelvi érzékenyítés.
Nevelési elveink
A nevelő – oktató munkát az óvodapedagógusok látják el, segítőtársaink pedagógiai asszisztensek és a szakképzett dajkák, akik a gondozás és egészséges életvitelre nevelésben, a szokások kialakításában és rögzítésében hatékonyan együttműködnek velünk. Karbantartó is segíti munkánkat.
A 3-7 éves korú gyermekek személyiségfejlődéséhez a Pedagógiai Programunk ad alapot.
A gyermekek a nap nagy részét szabad játékkal töltik, amely által egyéni képességeikhez mérten fejlődnek testi, verbális, értelmi és szociális képességeik. Naponta hallgatnak gyermekeink mesét, mely örömforrás, társas élmény és egy kicsit a „csend szigete”. Beszédnevelő, énerősítő hatása felbecsülhetetlen. Valljuk, hogy aki sok mesét hall, annak gazdagabb lesz a szókincse és anyanyelvi fejlettségben megelőzi a társait. Rendszeresen énekelnek, folyamatosan jelen van a rajzolás, mintázás és kézimunka, minden nap mozognak, lehetőség szerint a szabadban. Célul tűztük ki az egészség fenntartása érdekében a mozgás megszerettetését és a mozgáshoz való pozitív viszonyulás kialakítását.

A gyermekek egyéni ütemben és egyéni módon fejlődnek, ugyanakkor a közös tapasztalatok, a közös élmények, az együtt megélt események erősítik az összetartozást. A családokkal összehangolt nevelőmunkát folytatunk. Folytatjuk, kiegészítjük, korrigáljuk a családi nevelést és szocializációt oly módon, hogy a család elsőrendűségét tiszteletben tartjuk.

Óvodai nevelésünket színházlátogatások, bábszínházi élmények, zenés előadóművészek színes műsorai, kirándulások, ovi-foci, játékos vízhez szoktatás, néptánc, hittanoktatás kínálta lehetőségek is gazdagítják.

Két csoportban Kerekítő Manós foglalkozások is zajlanak.
Az óvodáskorú gyermekeink tehetséggondozása gazdagító programok keretében zajlik óvodánk életében. Az Ugrifüles Mozgásműhely, a Boróka Dráma Kuckó és az Erdei Ösvényen Barangoló fogadja az érdeklődő, nagycsoportos korú, iskolába készülő gyermekeket és meghatározzák óvodánk arculatát.

Mi abból indulunk ki, hogy minden gyermek a valójában egy csoda, ezért minden gyermeket úgy kell kezelnünk, mint egy csiszolatlan gyémántot, amelyből a szorgos mester munkálkodásának köszönhetően előbb – utóbb drágakő lesz. Gyermekközpontú pedagógiai munkánkkal, minden tudásunkkal, igyekezetünkkel és szeretetünkkel azon vagyunk, hogy gyermekeinknek a legjobbat, a világ legszebb kincseit mutassuk meg.
Feladatunk, hogy az itt töltött évek során megőrizzük a boldog, gondtalan gyermekkor játékos örömeit oly módon, hogy akaratuk és kitartásuk erősítésével tudjuk felkészíteni a gyermekeket egy újabb életszakaszra.

Óvodánk Alapítványa
a “Nátuskerti Óvodáért” Közhasznú Alapítvány.
Célkitűzései közé tartozik az óvoda tárgyi feltételeinek javítása: csoportszobai, udvari játékok vásárlása, kirándulások támogatása, kulturális rendezvények látogatása, az óvodai ünnepélyek élményszerűségének növelése.

Adószám: 19383114-1-19

Tagintézmény-igazgatóGeszti Dóra, óvodapedagógus diploma

Nagy Kitti Ildikó, német nemzetiségi óvodapedagógus diploma

Birkás Fanni, pedagógiai asszisztens