Tagóvoda – Tapolcafői

Kapcsolat

Cím:

8500 Pápa, Tapolcafői u. 67.

Központi telefonszám:

+36 89 318 342

Tagóvoda-vezető:

Simonné Balla Aranka(+36 70 374 2035)

Bemutatkozás

Múltunk

Pápa-Tapolcafő közigazgatásilag Pápához tartozik. A várostól 7 km-re található hangulatos kis település.
Az óvoda épülete az 1900-as években épült. Az épületben 1982 óta működik óvoda. A város közelsége, a falu vonzó adottságai, a kedvező építési feltételek segítették a fiatalok letelepedését. 1991-ben az óvoda két csoportra bővült, 2005-től újra egy csoporttal működött az óvoda. 2019-től ismét két csoport, jelenleg egy csoportban látjuk el gyermekeinket.

Jelenünk

25 férőhelyes, egy csoportos óvodánk zárt, rendezett területen helyezkedik el.
Csoportunk neve: Cinege csoport.
Két csoportszoba, egy tágasabb és egy kisebb méretű áll a gyermekek rendelkezésére, melyek tágasak, világosak, hangulatosak.
Családias, esztétikus berendezésük biztosítja a gyermekek kényelmét, biztonságát, játék,- és egyéb tevékenységét. A csoportszobákhoz tartozik egy mosdó, két öltöző.
Az épület folyamatosan karbantartott. 2022-ben mindkét csoportszobában parketta csere történt. Tágas, hatalmas, zárt udvarunk, számtalan sporteszköz, tornaszer biztosítja a sokoldalú mozgást, testedzést.
A kisebbik csoportszobában lehetőséget biztosítunk a logopédus, gyógypedagógus szakemberek számára az egyéni terápia megvalósítására. Ebben a helyiségben található az IKT tábla, aminek a használata változatosabbá teszi a gyerekek fejlesztését.
Óvodánkban szakképzett óvodapedagógus foglalkozik a gyerekekkel, munkáját pedagógiai asszisztensek, dajkák segítik. Karbantartónk segít abban, hogy óvodánk mindig rendezett legyen.

Nevelési elveink

A gyermekek nevelése során központi helyet kap a játék, környezeti nevelés, néphagyományőrzés. Célunk, hogy az óvodás évek alatt megalapozzuk a környezethez, természethez való környezettudatos magatartást. A fenntarthatóságra nevelés hangsúlyt kap a gyermekek mindennapjaiban.
Óvodánk területi elhelyezkedése, a Tanösvény közelsége, a falusi jelleg rengeteg megfigyelési lehetőséget rejt magában. / családi gazdaságok, méhész,
almás…./ Minden évszakban ellátogatunk ezekre a helyekre, ahol a gyerekek tevékenykedés és saját megtapasztalás útján szerezhetik meg ismereteiket.
Hagyománnyá vált őszi programunk az almaszedés az „Almásban”. Felejthetetlen élmény a gyerekek számára. Lehetőséget teremtünk, hogy minél több élményt gyűjtsenek saját természeti, társadalmi környezetükből. Nagyon fontos feladatunk az élőlények, természet tiszteletére nevelés.
A népi hagyományőrzés fontos helyet kap életünkben, így közvetítjük a gyerekek felé a népi kultúrát. Nevelőmunkánkban érvényre juttatjuk a népi-, dramatikus játékok, népdalok, népmesék, népi mondókák, kézművesség személyiség gazdagító hatását. Kiemelten fontosnak tartjuk a néphagyományokra épülő, évszakhoz köthető jeles napok megünneplését, megtartását.
Hitvallásunk, hogy a családokkal együttműködve világra nyitott, érdeklődő, kiegyensúlyozott, boldog gyermekeket nevelünk.

Óvodánkban alapítvány nem működik.

„A gyermekek különböző virágok, akik együtt gyönyörű kertté teszi a világot.”

 

Galéria

Munkatársak

Simonné Balla Aranka, óvodapedagógus diploma

Nagy-Kovács Viktória, pedagógiai asszisztens

Kál Ildikó, dajka

Juhászné Kovács Krisztina, dajka

Klesitz Ádám, szociálpedagógus diploma,pedagógiai asszisztens