Tagóvoda – Kéttornyúlaki

Kapcsolat

Cím:

8500 Pápa, Kéttornyúlaki u. 12.

Központi telefonszám:

+36 70 3200 909

Tagóvoda-vezető:

Pintérné Kéri Bernadett (+36 30 424 6338)

Bemutatkozás

Múltunk

A Pápa-Kéttornyúlak közigazgatásilag Pápához tartozó, a várostól 2 km-re található kis település. A Kéttornyúlaki Óvoda két egymáshoz közel fekvő városrész, Kéttornyúlak és Borsosgyőr óvodás gyermekeinek intézményes nevelését látja el.
Az óvoda épülete az 1900-as évek elején épült. A közeli kastély cselédlakásaiként szolgált, majd iskolaként működött. 1950-től állami tulajdonba került és Dákához tartozott. 1959-től óvodaként üzemel. 1977.április 1-én Kéttornyúlakot területileg Pápához csatolták, ezért munkáltatói jogkörrel a pápai 3.sz. óvodához tartozott, mint egy tanerős óvoda.1977. augusztus 1. – szeptember 30. között bővítették, korszerűsítették. 1977.október 1-től két csoportos óvodaként működött. A demográfiai mélypont a települést is elérte, így 2005-től újra egy csoporttal működik.

Jelenünk

Az óvoda épülete ugyan régi, de a folyamatos felújítások, pályázatokon való részvételek lehetővé tették, hogy otthonos körülményt biztosítsunk a gyermekek számára. Egy tágas csoportszoba, torna – és étkezőszoba, gyermeköltöző, mosdó áll a gyermekek rendelkezésére. Tágas, a szabványnak megfelelő játékokkal felszerelt udvarunk biztosítja a gyermekek testi – lelki egészségének megőrzését

Nevelési elveink

Az óvodai nevelésben a már meglévő hagyományokra építünk, a néphagyományokhoz fűződő népszokások megismerését és felelevenítését tartjuk szem előtt. A hagyományőrzés a teljes nevelési folyamatot áthatja, a gyerek személyiségét gazdagítja, beépül a gyerek teljes tevékenységrendszerébe. Fontosnak tartjuk a családokkal való együttműködést, amit kiteljesít a Szüreti mulatság, Márton nap, Mikulás, Karácsony, Farsang az Anyák napja és a Gyereknap szülőkkel történő közös megünneplése. Ezáltal mélyítjük az gyermek-szülő-óvoda kapcsolatát. A Dömötörözés, Lucázás, a Kiszézés felelevenítése kiemelt feladat óvodánkban. A néphagyományőrző szellemben nevelkedett gyerek, alkotó kölcsönhatásban él a természettel, ráérez arra, hogy a világot képes alakítani. Érzelmileg gazdagabbá, értelmileg fogékonyabbá válik. Megalapozódik benne a környezet és a haza iránti szeret.

A néphagyományok ápolása lehetőséget ad a természetes anyagok használatához. A mindennapi tevékenységeink során, az óvoda és a csoportszoba díszítésében előnybe részesítjük a természetközeliséget.

„A hagyomány nem a hamu őrzése, hanem a láng továbbadása!” (Morus Tamás)

Galéria

Munkatársak

Tagintézmény-igazgatóPintérné Kéri Bernadett, óvodapedagógus diploma

Vidáné Kovács Katalin, pedagógiai asszisztens

Ferenczy Csabáné, (Marika néni) dajka

Kovács Tiborné, (Kriszti néni) dajka

KarbantartóKertész Zoltán