Tagóvoda – Erzsébetvárosi

Cím:

8500 Pápa, Kisfaludy u. 20.

Központi telefonszám:

Tagóvoda-vezető:

Lukács-Palkovics Dóra (+36 30 638 4456)

Múltunk

Óvodánk elődjét a Perutz testvérek alapították, akik szövő és fonóüzemeikben dolgozó munkásoknak munkáslakásokat, kulturális és szociális létesítményeket építettek. Mai épületünk először kultúrház volt és a mellette lévő épületben csecsemőket és nagyobb testvéreiket is fogadták.
Később a Textilgyár óvodájaként működött már a mai épületben. Az óvoda délelőttös és délutános műszakban fogadta a gyerekeket. Városunk 1988-ban vette át a fenntartását.

Jelenünk

Beíratási körzetünk elsősorban az Erzsébetváros területe, innen kaptuk nevünket is. Gyermekeink a környékre jellemző családi házas környezetből jönnek. Közel van hozzánk az új szépen parkosított Erzsébet liget, mely pl. családi Márton napunk egyik helyszíne, a Várkert, ahol az új játszótér is számos élményt nyújt a gyerekeknek, a vasútállomás, ahová gyakran sétálunk el vonatokat nézni, a Jókai Művelődési Központ, és a Pegazus színház. is.

Óvodánkban négy csoport található: Katica, Őzike, Mackó és Pillangó. Minden csoportba vegyes életkorú gyermekek járnak. A hároméves gyermekek már kialakult szokás-szabályrendszerrel rendelkező csoportokba érkeznek. Nagyon sokat segítenek a nagyobb gyermekek, akik – az óvodapedagógusok irányításával – képesek felmérni, hogy a kicsiknek miben és hogyan kell segíteni.

Csoportszobáink jól felszereltek, tornatermünk tágas, és minden olyan eszközzel rendelkezik, mely a gyermekek mozgásfejlesztéséhez szükséges. Udvarunk a gyermekek számára biztonságos, zárt, fás, több udvari játékkal ellátott.

Nevelési elveink

Igyekszünk óvodánkban a fenntarthatóság jegyében a napi tevékenységeink során olyan élményeket biztosítani a gyermekek számára, mellyel bővül környezetükről kialakított képük, és kialakul bennük környezetük iránti védelme, szeretete. Jó kapcsolatot tartunk fenn olyan családokkal, akik lehetőséget biztosítanak a környezettudatos nevelés elmélyítésére, és betekintést nyerhetünk pl. az állattartás vagy a gazdálkodás rejtelmeibe.

Folyamatos napirendünknek köszönhetően minden gyermek egyéni ütemének megfelelően végezheti a különféle tevékenységeket, a napi élethez kapcsolódó szokásokat. A többszöri gyakorlás alakítja a gyermek énképét, segíti önállóvá válását.
A csoportok életének irányítói az óvodapedagógusok, akik tiszteletben tartják a gyermek személyiségét, építenek tevékenységi vágyára. Óvodapedagógusaink munkáját pedagógiai asszisztensek segítik a csoportokban.

Tiszteletben tartjuk, hogy a gyermek legfőbb tevékenysége a játék. Óvodában a tanulás és a játék nem különül el egymástól. A játékban minden tanulási tartalom – ismeret, emlékezet stb. – megjelenik.

Óvodánkban Kerekítő mintacsoport működik.

Nevelésünket kiegészítő egyéb tevékenységek a szülői igények alapján: foci, hittan

Mottónk

„Én azt hiszem, gyermeket csak úgy lehet nevelni, ha az ember megtiszteli azzal, hogy komolyan veszi!” (Szabó Magda)

Munkatársak