Novemberi programok a Székhely Óvodában

November első hetében zajlott óvodánkban az Ültess fát a jövőért! programsorozatunk.

A hét eseményeit a fenntarthatóság jegyében terveztük.

Első nap termésekből mandalát készített minden óvodai csoportunk az óvoda teraszain.

2. nap ellátogattunk a Bakonyerdő Zrt. farkagyepűi csemetéskertjébe, ahol a kertészet vezetője Rujzam Antal irányításával megnézhettük a csemetekertben folyó munkát, kipróbálhattuk az ültetés folyamatait. Sok érdekes ismeretet és tapasztalatot gyűjtöttek a gyerekek az erdőtelepítésről, az erdő növényvilágáról.

3. nap a program keretén belül az óvoda udvarán elültettünk egy szelíd gesztenyefát, két korai juhar fát és egy fügefát a gyerekekkel.

A program záró eseménye egy interaktív képzeletbeli ösvény volt a tornateremben, ahol a gyerekek ismereteket és érzékszervi tapasztalatokat szerezhettek a fákról, az erdő növényvilágáról. Digitális mikroszkóppal különböző terméseket, faágakat, zuzmót nézhettek meg a gyerekek, meghallgathatták a különböző növények hangjait, okostáblán memóriát játszhattak, gesztenyét gyűjthettek, malmozhattak termésekkel.

Az Ültess fát a jövőért programsorozatunk alatt óvodásainkban a környezettudatosság csíráit biztos elvetettük!