Március a Tapolcafői Óvodában

Márciusban az első két hétben Nemzeti ünnepünkre készültünk, felelevenítettük az előző évben elsajátított ismereteinket, a csoport kisebb tagjaival új ismereteket osztottunk meg. Megtanultuk melyik országban élünk, mi hazánk fővárosa, mi melyik városban élünk, milyen a nemzeti hovatartozásunk, ezek az ismeretek minden magyar számára fontosak. Közösen és egyénenként is készítettünk nemzeti színű zászlókat, tulipánokat és nemzeti szíveket is. Közösen készültünk a Március 14.-ei közös szavalásra az Esterhazy kastélyba, és a  Tapolcafői Református templomban a Március 15.-ei műsorra, ahol a gyerekek nagyon szépen helyt álltak.

A 3.-4. héten pedig a Húsvéttal kapcsolatos szokásokkal, és hagyományokkal ismerkedtünk, berzseltünk tojást, készítettünk bárányt, nyomdáztunk tojást és természetesen a locsolkodás ünnepi pillanatai sem maradtak el, amire nem csak a fiúk készültek locsolóverssel és kölnivel, hanem a lányok is csokitojással, édességgel és köszönő versikével. Az udvaron pedig tojáskeresés várta a gyerekeket, az összegyűlt tojásokat szétosztottuk, és a gyerekek örömmel fogyaszthatták el az aprócska csokitojásokat.

A hónap hamar elrepült, az iskolai tavaszi szünetben pedig kicsit pihentek a gyerekek, felnőttek egyaránt.