Március a Székhely Óvodában

Óvodánkban a Márciusi programok 4 nagyobb esemény köré épültek fel.

Elsőként nemzeti ünnepünket, a március 15-ei eseményeket egy interaktív mesejátékkal elevenítettük fel, melynek az „Aki nem lép egyszerre…” címet adtunk. A csoportokban zajló játékos tevékenykedtetések által kellően ráhangolódtak a gyerekek az ünnepi délelőttre. Ünnepi ruhába öltöztünk, kokárdát tettünk a szívünk fölé. Együtt meneteltünk, szavaltunk, énekeltünk, játszottunk. A nagyobb gyermekek részt vettek a városi szervezésű Flashmob-on, ahol közel 2000-en szavalták el Petőfi Sándor Nemzeti dal című versét. Csoportjaink ellátogattak és kis nemzeti színű zászlókat, virágokat vittek ki a Március 15-e terére.

A második nagyobb esemény az udvarunkon 20 facsemete ültetése volt. Evvel gondoltunk majd a jövő generációjára, akiknek majd a felnövekvő fák árnyékot biztosítanak a nagy melegben és otthont adnak sok-sok állatnak.

A harmadik eseményünk a Víz Világnapja köré szerveződött. Voltak, akik elsétáltak a közeli állatkereskedésbe, voltak csoportok, akik a Bakony-érnél kutakodtak, volt, aki a Bitva-patakig ment.

Ellátogatott hozzánk Emese néni és a vízi élővilágról mesélt nekünk.

A fenntarthatóságra nevelés kiemelt az óvodánkban, így kidobásra váró „szemétből” újrahasznosított képet készítettünk az óvoda folyosójára, ami a vízi és víz környéki életet modellezte.

Minden csoportban vizes kísérletek és játékok színesítették a gyermekek mindennapjait.

Bázisintézményként 23 óvodapedagógusnak tartottunk szakmai műhelymunkát a tapolcafői tanösvényen.

A negyedik nagyobb esemény a gyermekek életében a Húsvéti várakozás volt. Mint minden évben most is sok szép húsvéti ünnephez kapcsolódó verset, éneket, mesét hallgattak és tanultak a gyerekek. Készültek a hímes tojások és csodás barkácsolások díszítették az óvoda folyosóit. A húsvéti ünnepkör ügyességi játékait játszhatták, majd a locsolkodás és a tojáskeresés is izgalmassá és örömtelivé tettek a gyerekek napjait a finomságok mellett.

…köszönjük március, várjuk az áprilist!