Manó hozta Ünnep a Fáy Óvodában

Óvodánk kiemelt feladata a hagyományápolás melynek része a decemberi ünnepkör is, a Mikulás, Mikulásvárás, az Advent időszaka, a készülődés, a várakozás, a Karácsony időszaka.

Azonban minden „hagyomány”-osba igyekszünk vinni valami újat, valami mait, am a ma gyermekéhez is , a szülők köréhez és közösségünkhöz is közel áll.

December elején óvodánk épületébe „megérkezett Csipi manó” az Északi-sark lakója. Aki a Mikulás és a Karácsony ünnepének hírvivője, segítője, figyelője, és nem utolsó sorban csínytevője!

Sosem találkoztak még vele a gyermekek, így ez az első, hogy Csipi manó keresésére indulhattak.

Ugyanis Csipi hozta levélből kiderült az ő varázslatos küldetése, mely egész december mindennapjait átvarázsolja a gyermekek és felnőttek számára egyaránt. Elhozta a mosolyt, jókedvet, humort, és a szeretet lángját. Vele együtt a beleélés varázslaos pillanatait élhették át a gyermekek nap mint nap. Megismerhették Csipi történetét, feladatokat oldottak meg vele, keresték, kutatták akár napi többszöri új búvóhelyét, felfedezhették a napi csínyeket, amit Csipi követett el, és utána rendet kellett teremteniük.

Vele együtt tanultak, játszottak, általa hatalmas gyermekkacajok hangzottak óvodánk folyosóján minden nap! A gyermekek pedig  szüleiket is bevezették ebbe a varázslatba nap mint nap!

Mi pedig magunk varázsoljuk Csipit a saját hagyományunkká a jövő években!

Szt. Miklós napján, Mikulás dalokkal köszöntöttük óvodánkba ellátogató Mikulás bácsit, ahol a gyermekek találkozhattak is vele, verseltek, meséltek, az óvó nénik előadásában egy bábjátékot elevenítettek meg melyben Kati levelét viszik el hozzá.

Majd a várva várt ajándékosztás sem maradhatott el!

A karácsonyvárás időszakát úgy igyekeztünk mégszebbé tenni, hogy iskolába induló nagycsoportosainkkal  és a Pápai Városi Óvodák iskolába készülő nagyjaival egy közös meghitt Betlehemes műsorral készültünk, melyet óvodánkban és ünnepi meghitt hangulatban a Szent Anna templomban is előadtunk!

Az Adventi időszak a várakozás időszaka. Rokona annak a gyönyörű gondolatnak, hogy meg kell tanulnunk várakozni, vágyakozni az után, ami a miénk lesz, ami biztosan eljön. A gyermeki szívben pedig nem más ez, mint maga a Karácsony ünnepének varázsa, melyet mi óvónénik igyekszünk megteremteni ebben az időszakban. Előszöris hetekkel az ünnep előtt feldíszítjük az óvodát, mindenütt sok sok hópehely, hóember, adventi koszorú, gyertyalángok vidám tánccal várja az épületbe lépő gyermekeket és szüleiket! Az igazi lelki ráhangolódás pedig az első adventi gyertya gyújtással kezdődik, melyet mindannyian együtt gyújtunk meg! Erősítve ezzel az együtt lenni jó érzését! Ezzel az érzéssel a szívünkben fogalmazódott meg bennünk a gondolat, hogy még többen együtt lenni, még többen közösen, együtt átélni mindezt, még örömtelibb lenne, gyermeknek felnőttnek egyaránt! A mi Pápai Városi Óvodák egy igazán nagy közösség, sok-sok lelkes, segítő óvó nénivel, dajka nénivel és annal is több ügyes kisgyermekkel. Ez a felismerés hozta el számunkra, és jutatott el minket a mai napig, ehhez, az ünnep valódi lényeget, Jézus születésenek történetét megmutató adventi műsorunkhoz, melyben a Fáy óvoda iskolába készülő nagycsoportosai a történet szereplőit jelenítik meg, a többi óvoda gyermekei pedig a Ghymes együttes dalait éneklő gyermekkórus, szóló hangunkkent Schrei Balázs közreműködésevel, ezzel egy valódi hangverseny hangulatát megelevenítve. A csodásan összehangolt ünnepi műsunk lérejottet óvodaink sok sok közös munkaja, Schrei Balazs, egyuttmukodese, és egy közös templomi főpróba segítette Sok szeretettek keszultunk musorunkkal, reménnyel teli, hogy sikerült ezt a varakozas időszakát egy kicsit nekünk is meghitte varazsolni mindannyiunk számára!

Ezután a közös ünneplés már a miénk volt az óvodában közösen, óvónénik, dajka nénik szeretettel készült dalolójával ajándékozták meg a gyermekeket, melyet a Galagonya csoport Csipi manó ihlette manóstánccal  tette igazán egyedivé.

S mindez után alá kukkanthattak a gyermekek  a saját csoport karácsonyfájuk alá, ahol nem csak számukra találtak ajándékot, hanem az udvarunk kis vendégeinek a madaraknak is jutott egy kis meglepetés. Ezt a következő napokban a