Karácsonyi varázslatok – a Nátuskerti óvoda karácsonyi projektje

Óvodánkban, az Adventi projekt keretein belül a Karácsonyi várakozásunkat úgy igyekeztünk kialakítani, hogy a karácsonyi ünnepségre minden kisgyermek sok élményt szerezzen, meghitt hangulatot teremtsünk a csoportokban és óvodai szinten is.

Beszélgetőkörök keretében csoportonként kezdtük a ráhangolódást, az adventi gyertyák meggyújtásával. Mikulás 4 próbán való részvételen a Nátuskerti Óvoda gyermekei teljesítették  a csoportról csoportra rájuk váró játékos feladatokat.

Manó táncot jártak a gyerekek minden csoportban. A vidám közös mozgás izgatottá tette a gyermekeket és nagy örömmel mozogtak a zenére. Ezen a napon minden óvó néni manójelmezbe öltözött, ami tovább fokozta a varázslatos hangulatot.

Mese mozit rendeztünk be a tárgyalóban, ahova a gyermekek saját készítésű mozijeggyel léptek be. A moziban Nyuszi Peti karácsonyi történetét láthatták, amelyben kiderült, hogy a főszereplő milyen segítőkész, így hamar új barátokra tesz szert.  Nyuszi Peti karácsonyi története nagy sikert aratott mind a négy csoportban.

A nagycsoportosok részvételével Karácsonyi dalokat énekeltek a Nátuskerti ovisok, a város többi óvodásával együtt a Szent Anna templomban.

Az Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskolában Mikulás váró műsoron vettek részt nagycsoportosaink.

Barkács délutánra hívtuk a szülőket és gyerekeket, ahol karácsonyi díszeket készítettek közösen a gyermekeikkel. Valamint a szülők szervezésével adventi sütivásáron vehettünk részt. A befolyt  összeget ünnepélyesen átnyújtották a szülői munkaközösség tagjai a Nátuskerti Óvoda gyermekeinek javára. A családi délutánt a dolgozók Karácsonyi éneke zárta, nagy meglepetést okozva ezzel a szülőknek és gyermekeknek egyaránt. A délután jó hangulatban telt, melynek a szülők hangot is adtak, megköszönve, hogy részesei lehettek.

Kedden már lélekben  ünneplőbe öltözve, érkeztek a gyermekek az óvodába, ahol sok játék, ajándék várta őket. Nagy öröm volt az új játékok felfedezése, a karácsonyfa körüli éneklés is mosolyt csalt a gyermekek arcára. Ragyogó szemmel bontogatták az ajándékokat.

A fenyőfákat a Bakonyerdő Zrt ajánlotta fel az óvoda részére.

Úgy gondolom nagyon jól sikerült a karácsonyváró hét az óvodában: a gyermekek szíve megtelt szeretettel és várakozással.