Január az Erzsébetvárosi Óvodában

A januári hónapban a Pillangó csoporthoz látogatott el a Lépten Nyomon Madarász ovi program, mely ismét színes, érdekes tevékenységekkel készült a kisgyerekek számára. A foglalkozás címe a Vándornövények volt.

Ebben a hónapban is volt Erdei ösvényeken tehetséggondozó program, ahová a gyermekek nagy lelkesen vitték az erdei állatoknak szánt csemegéket. Játékos foglalkozás keretében ismerkedtek az erdei állatok.

Szülői értekezletünket is megtartottuk, mind a négy csoportban nagy létszámban vettek részt gyermekeink szülei.

Óvodánk a hónap második felében mackó brummogástól volt hangos, minden csoportban a macibarlangot megtöltötték a kismackók. Idén is mindenki elhozta kedvenc plüssmackóját, melyekkel ebben a két hétben rengeteget játszottunk, foglalkozásaink kiegészítője, segítője volt. Mackó torna, maci lábnyom kereső, délutáni mackóbarlang szieszta, maci számolgató, maci hétpróba és még sorolhatnám, hogy mennyi mindenhez nélkülözhetetlenek voltak az elmúlt két hétben kis kedvenceink. Még Kerekítő Manó is nehezen bújt elő, mert megijedt a sok medvétől. Végül sikerült Őt is meggyőzni, hogy ezek a medvék, kedves kis medvék.