Január a Tapolcafői Óvodában

2024. A januárra tervezett események az egészséghét kivételével megvalósultak, ott az idő rövidsége okán ma téli madárvédelem és tél rendszerezést tartottunk.

Első héten elrendelt szünet volt az óvodánkba, mivel az iskolai téli szünettel párhuzamosan az óvodánkba járó gyerekek szülei nem kértek ellátást gyermekeiknek.

Január második-harmadik hete a gyerekekkel felelevenítettük az ünnepeket, az otthon töltött karácsonyt, a karácsonyfa illatát, a gyerekek lelkesen rajzolták le a feldíszített fájukat és az alatta sorakozó ajándékokat. Köszöntöttük az újévet, új verset is tanultunk: Csanádi Imre: Hónapsoroló-ját, és felelevenítettük a Hónapokról már ismert Hónapmondókát is. Új év köszöntésén kívül a Tél, mint évszak, és a téllel kapcsolatos ismeretek felelevenítése, bővítése új ismeretek szerzése volt Az eredeti tervektől némileg eltértem, mivel az egészséghétre nagyon rövid lett volna a csonkahetünk, így az a hét a téli madárvédelem és az erdőben élő állatokról szólt. A madaras előadás a Városiasodó állatokról szólt az Erdei ösvényen pedig vadetetés, nyomkeresés volt.

Januárban beszoktattuk az új kis korcsoportosunkat, a másik gyermek jövő hónap során csatlakozik hozzánk.

Január 29.-én megtartottuk a félévi értekezletet, ahol nem csak az első félévet értékeltük, hanem az előttünk álló következő félévvel kapcsolatos programokat, eseményeket, felmerülő kérdéseket, időpontokat is egyeztettük.