Január a Székhely Óvodában

Az évet egy „Hangolódó” projekttel indítottuk óvodánkban. A farsangi időszakban olyan tevékenységeket, eseményeket nyújtottunk a gyerekeknek, ahol megismerkedhettek a különböző korok hangszereivel. A hangszer kiállításon több, mint 50 féle hangot kiadó eszközzel és hangszerrel ismerkedhettek meg a gyerekek, amiből nagyon sokat ki is próbálhattak. Rövid kisfilmösszeállítást láthattak a népek zenéiből, ahol a hangszerek megszólaltatása mellett, adott népek viseletét is láthatták a gyerekek. Meghívott vendégeink voltak az ugodi Művészeti Iskola diákjai, akik néptánc bemutatóval érkeztek. Régi óvodásunk, dajka nénink kislánya és az egyik óvodásunk nagymamája kedvcsináló mini koncertet adtak a gyerekeknek. Meghívott vendégeink között szerepeltek a Bartók Béla Zeneiskola tanárai, akik komolyzenei koncerttel szórakoztatták a gyerekeket. A két heti események egyike volt a természetünk, környezetünk hangjainak felismerése interaktív játékok által és dudát készíthettek a gyerekek. Sok vidámság, mosoly és fejlesztési lehetőséget rejtettek a programok.

A hangok világa, az együtt éneklés és zenélés öröme végig kísérte napjainkat, hiszen

„ A zene mindenkié” (Kodály Zoltán)