Január a Nátuskerti Óvodában

Mozgáskotta szerepe a gyermek komplex személyiségfejlesztésében a Nátuskerti óvodában

A tavalyi évben alapítványi támogatással sikerült a Nátuskerti óvodának egy Novum mozgáskotta óvodai alapot vásárolnia, melyben 4 különböző színű, 3 geometriai alakzatot ábrázoló lépőlapok vannak 3 méretben, kéz és lábformák, nyíl szimbólumok, mozgáskotta kártyák, marok zsákok segítik a gyerekek változatos, differenciált fejlesztését, játékát.
A mozgáskotta lényege a hívóingeres felidézés, a többcsatornás bevésés és a kompetencia élmények személyiségfejlesztő hatása. A mozgáskotta során kiemelt feladatot kapnak a kognitív funkciók, a szándékos figyelem, az emlékezeti funkciók, a téri vizuális funkciók, a mozgásos mintamásolás, a szándékos cselekvésindítás és lefuttatás.

A Nátuskerti óvoda dolgozói hisznek abban, hogy mind az eltérő fejlődésmenetű gyerekek felzárkóztatásánál (mozgás ügyetlenség, kognitív elmaradások esetén, szocializációs elmaradások, beilleszkedési rendellenesség esetén,) mind az eltérő fejlődésmenetű gyerekek tehetséggondozásában nagy eredményeket lehet elérni a mozgáskottával.
S mit mondanak a gyerekek róla: jó, mert mozoghatok, mert ügyesnek érzem magam (a feladatok a gyerekek képességeihez igazítottak), én magam csinálhatom egyedül, ha kell annyi segítséget kapok ,amennyire szükségem van.

Geszti Dóra