Január a Fáy Óvodában

Téli olimpiai hetünk a Fáy óvodában!

Kiemelt feladatunk az egészségnevelés, egészséges életmód megalapozása óvodánkban! Ennek egyik alapja a mozgás, a mozgás megszerettetése, és ezen keresztül történő komplex személyiség fejlesztés.

Óvodánkban működik is a Mocorgó, mozgásos tehetségműhely,melynek célja a gyermekek számára a mozgás megszerettetése, a természetes mozgásigény kialakítása s ezen felül ennek fenntartása!

Hogy mindezt elérjük nminden évszaknak megfelelően igyekszünk mozgásra ösztönző külső és belső környezetet kialakítani a gyermek számára, s ehhez az eszközöket mi magunk biztosítani, készíteni.

Így esett az elmúlt heteink témájaként a téli sportokra, melynek minden napja egy-egy újabb sportról szólt, s melyeket a kisfilmek, könyvek, képek ismertetésén túl, ki is próbálhattak.
Jégkoriban közlekedtek, szánkózhattak, pléden húzva boboztak, páros sífutást gyakoroltak sílécekkel a lábukon, a lépcsőnk havas hegycsúcs képében tündökölve várta hogy akis hegymászók megmásszák, s nem utolsó sorban a város jégkorcsolya pályáján iskolás korcsolyázókat figyelhettek!

Ebből jött az ötlet ha már ennyi új ismerettel gazdagodtunk a téli sport világában, mi lenne ha egy téli olimpiát is rendeznénk már belőlük?

Így az elmúlt hét közepén csoportonként egy egy gyermek képviseletében közösen meggyújtottuk az olimipiai lángunkat, melyet körbevittünk az oviban, majd az olimpiánk helyszínére kihelyeztünk a tornatermünkbe.

A láng köré épülve a hét közepére elkészült ebben a témában egy interaktív téli világ és olimpiai játékok kiállításunk az óvónénik és szülők által téli sportág témában érkezett eszközökből, s nem utolsó sorban a csoportonként választott sportág gyermekek által készített alkotásaiból.

Kiállításunk interaktív része abból áll, hogy agyermekek a szüleikkel együtt körbelátogathatják, kipróbálhatják a hógolyógyúrást, célbadobást, puha hóban kincskeresést, a hegymászást, a jégkorongozást, és a korcsolyázást különböző technikák segítségével.

A kiállítás szerdától a következő hét elejéig minden reggel és délután látogatható. Úgy láttama héten már nagy népszerűségnek örvend.

Olimpiánk záró rendezvényére, a mai napra agyermekek az olimpia karikák színeiben azaz a kék, a fekete, a piros, a sárga és a zöld színekben két olimpiai versenyszámban mérethették meg magukat agyermekek, a csoportok, a csapatok, egyéni és csapatos pontgyűjtésre volt lehetőség a Curling és a Jégkorong versenyszámokban! Ennek eredményeként az első 3 helyezett csapat vándorkupával gazdagodott, melyet a csoport gyermekei egy egy nap hazavihetnek, a következő tavaszra tervezett sporteseményünkig, mahol újra lesz.

Természetesen senki nem ment haza üres kézzel, hiszen a tartalmas, mozgással és élménnyel teli heteink emlékeként mindenki hazaviheti az olimpiai aranyérmét.

Készítette: Kapcsándiné Nyulasi Laura