Így telt a december az Erzsébetvárosi Óvodában

Az Erzsébetvárosi óvoda decemberi programjai mind izgalommal és várakozással teltek. Mindenki számára különleges volt ez a pár hét. A gyerekek lelkesen várták a Mikulás érkezését, melyet egy táncházzal ünnepeltünk meg. Minden héten közösen meggyújtottuk az udvaron lévő nagy adventi koszorún a gyertyákat, és elkészült kis Betlehemünk is.

Az iskolába készülő nagycsoportosainkat az idén is vendégül látta a Katolikus iskola egy Mikulás váró ünnepséggel, mely immáron már több éves hagyomány a két intézmény között.

December 10-én, szintén egy minden évben visszatérő hagyományra kaptunk felkérést, az Erzsébetligeti karácsonyfa ünnepi feldíszítésén énekeltünk, verseltünk, majd díszítettük fel együtt a pavilon alatt álló szép fenyőfát.

December 14-én, Adventi családi napot tartottunk, ami a négy csoportban meghitt hangulatban, kis barkácsolással, vendéglátással telt, majd közösen meggyújtottuk a negyedik gyertyánkat.

December 16-án a Szent Anna templomban mi is csatlakoztunk a Betlehemi műsorhoz, szerepeltek nagycsoportos gyermekeink.

December 19-én óvodánkba igazi meghitt karácsonyi hangulat költözött, megtartottuk óvodai karácsonyunkat.