December a Székhely Óvodában

December 5.

Az Erkel Ferenc Zenei Általános Iskola meghívására a nagyokkal ellátogattunk egy Mikulásos előadásra, melyet a 3. osztályos gyerekek adtak elő. A jó hangulatú mesejáték nagyon tetszett a gyerekeknek. Köszönjük az iskola meghívását!

December 6.

A Mikulás manója mesejáték.

Nagy izgalommal készült valamennyi csoport erre a nagy napra. Óvodánk kolletívájából dadus nénik, pedagógiai segítők és óvó nénik vállalkoztak arra, hogy a meseelőadásukkal örömet szerezzenek a gyerekeknek. Amíg a mesejátékot néztük felénk is járt a Mikulás. A gyerekek nagy örömére apró meglepetéseket hagyott maga után.

December 12.

Madarak karácsonya

Fenntarthatóságra törekvő óvodánkban gondoltunk a madarakra is advent idejében. Gyökeres fenyőfákat kapott minden csoport, amit a gyerek díszítettek fel különböző madárcsemegével. A füzéreken volt alma, dió, mogyoró, tökbél. A várva várt kis madarak is megérkeztek, s a gyerekek érdeklődve figyelték a kis széncinkék lakmározását.

December 13.

A Luca napi szokások megtartása hagyomány az óvodánkban. Minden csoportban Lucabúzát ültetnek, hagymakalendáriumot készítenek az óvónénik vezetésével a gyerekek. A nagyobb fiúk Lucázni mennek csoportról csoportra, kiket Fehér Luca kísér. A Lucázók jókívánságaikért és bőség varázslásukért apró édességeket kapnak, míg Fehér Luca jóságot varázsol a lányoknak.

December 14.

Pegazus Színház kiállításán járt a Csigabiga csoport.

December 15.

Adventi délelőttünket megelőzte a mézeskalács sütése. Kellemes illat lengte be napokig az óvodát. Aznap szép ruhába érkeztek a gyerekek, ünnepi asztalt terítettek. A saját készítésű díszekkel feldíszített fa alatt apró meglepetések várták a gyerekeket. Akadt, amit a csoport kapott, akadt apróság, amit haza is vihetett a kisgyermek. A várakozást egy közös együttléttel ünnepeltük meg. A gyerekek bevonásával megelevenedett a Szenteste története, jelmezekkel, énekekkel, mesemondással.

December 16.

A Pápai Városi Óvodák közös Adventi Hangversenyén mi is részt vettünk nagycsoportos gyerekeinkkel. Az angyalok kórusában kaptunk helyet, a betlehemezést a Fáy Tagóvoda gyermekei adták elő a megjelent vendégeknek. Az előadás után finom mézeskaláccsal és teával köszöntük meg az ellátogató családok jelenlétét.