Ber, ber, ber, szeptember….

Eljött megint a szeptember, s izgatottan vártuk az új kicsiket. Anyukával, apukával lépték át az óvoda kapuját, s pár napig még együtt fedezhették fel az óvodai élet titkait, játékait.
Mindeközben a régi gyerekek is megérkeztek a nyári pihenésekről, nagyot nőttek a nyáron.

Első napok az óvodánkban.

Lipem, lopom a szőlőt… szüreti mulatságunk egy hétig tartott.

A különböző élményt biztosító változatos programok sok örömteli percet adtak óvodásainknak, szüleiknek. A néphagyományok éltetése nevelési céljaink egyike, fontos gyökereink megtartásában.

1. nap

Termény- és termésbábokat készítettünk, amiből kiállítás rendeztünk az óvodánk folyosóin. Szebbnél szebb alkotások kerültek ki az óvó nénik és a gyerekek kezei által.

2. nap

Vitaminsarokban megízlelhették a gyermekek az őszi gyümölcsök, aszalványok, gyümölcslevek ízeit.

3. nap

Egy interaktív kiállítás segítette a gyermekek tapasztalattszerzését a szüret témakörében. Kiállítottuk a szőlőtermelés folyamatát a szőlő metszésétől a bor kóstolásáig.

Megismerkedhettek a préssel, hordóval, darálóval…

Fejlesztőjátékok segítségével ismerkedhettek a szőlőtermelés egy-egy fázisával, okos tv-n szüreti kirakót és memóriát játszhattak.

A családi délutánunkon is nagy volt az érdeklődés. Különböző ügyességi játékokkal készültünk, de kipróbálhatták a szőlőpréselést, mustot ihattak, zsíroskenyeret ehettek a résztvevők.

4. nap

A nagyobb gyermekek a Várkertbe megrendezett „Hol volt, hol nem volt…” bázisintézményi jógyakorlatunkon vehettek részt. Valamennyien útnak indultak, hogy az erdei anyó Mici cicáját megkeressék. Az út során számos mesehőssel találkoztak és feladatok sorát kellett kiállniuk.

5. nap

A szüreti hetünket a Vadvirág Tánccsoport mesejátékával, szüreti felvonulással és táncházzal zártuk.