Arany levelek októberben peregnek… októberi különlegességek a Székhely Óvodában

Óvodánk fő arculata a fenntarthatóságra nevelés, ezért minden évben október első hetében megrendezzük az Erdők hete tematikus hetünket. Minden napra jutott egy kis élmény óvodásainknak. Valamennyi csoportunk egy-egy tablót készített az erdő témaköréből, mellyel az ovi folyosóját díszítettük.

Öko program érkezett hozzánk, ahol szó esett a komposztálásról, a szelektív hulladékgyűjtésről, a vizeink tisztaságáról.

Ellátogattunk Huszárokelőpusztára, ahol Németh Niki néni segítségével (Bakonyi Kisbetyár Erdészeti és Erdei Iskola vezetője) részt vehettünk az Erdők Hete programon. Sétáltunk a közeli erdőben, makkot és gesztenyét gyűjtögettünk és érdekességeket hallgattunk az erdő élővilágáról.

Az Erdei Ösvényeken Tehetséggondozó Programon részt vehettek az erdei manócskáink, ahol megismerkedhettek az erdőben tartózkodás szabályaival és a tájékozódás mikéntjeiről.

smeretterjesztő filmeket nézhettek a gyerekek az óvoda tornatermében.

Kilátogattunk a pápai Várkertbe és 5 izgalmas feladatot végezhettünk el.

A program lezárásaként az óvoda udvarán 6 helyszínen játszhattak a gyerekek. Átmászhattak a pók hálóján, árnyékot rajzolhattak, baglyocskát készíthettek, faleveleket válogathattak és erdei növények leveleivel és terméseivel párosíthattak. Mindeközben ügyesedtek, okosodtak ovisaink.

Ebben a hónapban is vendégünk volt a Lépten – nyomon mobil környezeti nevelés foglalkozás vezetője Emese néni. Meséjéből megtudhattuk, hogy ki lopta el a mókus télire gyűjtött terméseit, míg aludt.